Компресор водокольцевої ВК-6М1 для нафтопродукторів
Продуктивність, наведена до умов всмоктування, м3/хв
6,2+/-10%
Тиск абсолютний, кГс/см2
-
-всмоктування
атмосферне
-пригнічення
1,5
Потужність електродвигуна, кВт
18,5
Швидкість електродвигуна, об/хв
1500
Маса, кг
395
Вакуумні компресори типу ВК працюють за тією самою схемою, як і відцентрові насоси. Відцентровий компресор ВК може складатися як з одного так із декількох робочих коліс, які називаються щаблі. всі колеса закріплені на одному валу. З огляду на стиснення повітря наступні колеса мають меншу ширину та менший діаметр. Робочі колеса послідовно з'єднані зворотними каналами в секціях і розташовані в загальному корпусі. кожне зі своїм напрямним апаратом. Повітря всмоктуваний через фільтр у компресор надходить від одного колеса до іншого та поступово стискається. Лопатки робочих коліс турбокомпресора зазвичай загнуті назад.
Загальний коефіцієнт корисної дії відцентрового компресора ВК становить 0,6-0,65.
Відцентрові компресори мають великі переваги перед поршневими:
А) Не вимагають внутрішнього змащення, газ не забруднюється оливою, менш небезпечні щодо вибуху; змащуваними частинами є тільки підшипники. у зв'язку з цим — невелика витрата оливи.
Б) Ротор відцентрової компресорної машини обертається з великою швидкістю.
В) Їх можна безпосередньо з'єднувати зі швидкохідними паровими турбінами електродвигунами та газовими турбінами.
Г) Вони компактні, мають невелику масу та просту конструкцію, робочою збірною одиницею є ротор машини. що забезпечує зручність обслуговування.
Д) Повітря проходить через компресор в одному напрямку рівномірно. завдяки чому в установках із відцентровими компресорами немає потреби застосовувати ресивери між окремими щаблями та після нагнітальнільної камери.
Е) Для встановлення потрібне невелике приміщення машинного залу.
Відцентрові компресори ВК-3М1 мають і деякі вади: важко отримати малу продуктивність за великого тиску (мала продуктивність вимагає малих обертів, а за малих обертів неможливо отримати високий тиск), і коефіцієнт корисної дії відцентрового компресора менш ніж поршневого.
Продуктивність компресора ВК 3М1 як і насоса або вентилятора, що відповідає максимальному К.П.Д. називається оптимальним, а відповідний режим роботи машини. який визначається величиною тиску та відповідною йому продуктивністю — оптимальним. Компресор підбирають із таким розрахунком, щоб він міг працювати за оптимального або близького до нього режиму.
Стійка робота компресора можлива лише на гілки, що спадає, кривій КВ кривій. На висхідної гілки АК спостерігається так званий помпаж, тобто нестійка робота, що виражається в різких коливаннях тиску та продуктивності: то компресор подає занадто багато повітря, то він припиняє подавання. Це так само викликає чималі коливання споживаної потужності. Крім того, неабияк знижується К.П.Д. вакуумного компресора ВК. Помпаж супроводжується вібраціями компресора повітропроводу та осьовими поштовхами ротора машини. Явлення помпажу схоже з явищами резонансу у разі коливань механічних систем. Отже, робота відцентрових компресорів і насосів на відповідній гілки кривої АК не допустима. Зменшення помпажу може виникнути у разі надмірного зменшення навантаження. Отже, для швидкого виведення компресора з помпажу треба негайно прикрити дросельну заслінку у всмоктувальній трубі. У сучасних турбокомпресорах застосовують автоматичний протипомпажний захист. Головним елементом у цій схемі є випускний клапан, через який надлишок стисненого повітря скидається в атмосферу.
Регулювання відцентрових компресорних машин ВК
Роботу встановлення можна регулювати змінами характеристик компресора або мережі. Регулювання відцентрових компресорів ВК здійснюється такими способами:
1) Дроселювання на виході компресора ВК. У цьому разі продуктивність зменшують прикриттям нагнітального засувки. Однак у разі прикритого засування тиск на виході з компресора збільшується, і хоча споживана модність водночас зменшується велика частина її витрачається на проштовхування газу через засувку та втрати потужності тем, що важливо, чим більше прикрита засувка. Водночас способу регулювання характеристик компресора ВК постійна, змінюється лише характеристика мережі введенням додаткового опору. Тому й крива мережі крутіша, ніж початково крива за відкритого засувки. Отже, регулювання відцентрової машини дросельовані на виході з компресора ВК неекономно.
2) Дросельування на вході в компресор. Під час дроселіювання засувкою, встановленою на вході в компресор, змінюється характеристика машини (поворотна роботи компресора зміщується вліво), тому що відповідно розрядженню на вході знижується перепад тиску. Зона регулювання в цьому разі порівняно невелика, оскільки за чималої дросельовані на вході повну витрату потужності зменшується, але витрата її на 1 кг газу збільшується.
3) Добір повітря. Суттєвість цього методу полягає в наступному. Для зменшення подавання повітря компресором у нагнітальному трубопроводі відкривається клапан, через який надлишок повітря відводиться в атмосферу або через всмоктувальну лінію назад у компресор. Під час зачиняння клапана все повітря подається в нагнітальну трубу; у разі відкритого клапана все повітря, йде в атмосферу. Хоча під час відбору використовується не все повітря, що подається компресором, режим роботи машини та повна витрата потужності залишаються колишніми. Питома витрата потужності у разі зменшення подавання збільшується. З огляду на це випливає, що метод регулювання відбирання газу менш економічний, ніж регулювання дросельовані, але зона регулювання більша, ніж за будь-якого іншого методу;
4) Зміна частоти обертання. У відцентрових компресорів, як і відцентрових насосів, зі зміною частоти обертання змінюється характеристика, але за дотриманням закону пропорційності К.П.Д. машини ВК залишається незмінним. Продуктивність змінюється пропорційно до частоти обертання в першому ступені, а потужність пропорційно частоті обертання в кубі. Тому регулювати продуктивність цим способом найбільш економно. Це найлегше здійснюється в турбокомпресорах.
Вакуум-компресори рідко-кільцеві
із замкнутим охолоджуваним оливним контуром
Компресор ВК-3М2В для вакуумних машин для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема в складі машин вакуумних)
Компресор ВК-3М2 "В" і "Н" призначений для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску в закритих апаратах
Компресор ВК-3М2С для стаціонарних умов для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема в складі машин вакуумних)
Компресор ВК-6М2Д для довальних установок для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема борошна та цементу)
Компресор ВК-6М2Ц для цементовозів для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема борошна та цементу)
Компресор ВК-6М2Н для перевезення нафти та нафтопродуктів з алюмінієвим колесом встановлюється на вакуумних автомашинах.
Компресор ВК-6М2М для муковозів для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема борошна та цементу)
Компресор ВК-12М2Д для доїльних установок для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема борошна та цементу)
Компресор ВК-12М2Ц для цементовозів для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема борошна та цементу)
Компресор ВК-12М2Н для перевезення нафти та нафтопродуктів, встановлюється на вакуумних автомашинах з алюмінієвим колесом
Компресор ВК-12М2М для муковозів для створення вакууму або невеликого надлишкового тиску, у закритих апаратах (у системах пневматичному транспортуванні сипких матеріалів і рідин, зокрема борошна та цементу)
Основні | |
---|---|
Виробник | Компресормаш |
Країна виробник | Україна |
Гарантійний термін | 12 міс |
- Ціна: 38 000 ₴