Подавання — 14,4 м3/год
Напор - 28 м
Максимальна споживана потужність насоса — 7 кВт
Частота обертання — 1450 об/хв
Тиск на вході в насос не більш ніж - 0,25 МПа
Тиск на вході в насос не більш ніж - 2,5 кгс/см2
Допустимий кавітаційний запас — 4 м
Допустима тривалість самовсмоктування — 600 м
Максимальна висота самовсмоктування — 4 м
КПД насоса – 41 %
ККД агрегату — 32 %
Температура рідини, що перекачується — від -15 до +85 °C
Маса насоса — 33 кг
Маса агрегату, залежно від двигуна 129 …188 кг
Качечка через торцеве ущільнення — 0,03 л/год
Матеріал корпусу — сірий чавун
Матеріал проточної частини — сірий чавун
Тип ущільнення вала — одинарне торцеве
Зовнішня витоку — 0,3-1,0 л/год
Род струму — змінний
Напруга струму — 220,380 або 660
Частота тока – 50 Гц
Вихрові насоси типу ВК призначені для перекачування води, нейтральних, горючих, токсичних, легкозаймистих і вибухозахисних, а також хімічно активних рідин із температурою від -40 до +85 °C з вмістом твердих увімкнень не більш ніж 0,01% за масою розміром до 0,05 мм.
Вихрові насоси характеризуються роботою вихрового колеса, що являє собою плоский диск із короткими радіальними прямолінійними лопатями, розташованими на периферії колеса. У корпусі є кільцева порожнина, до якої входять лопаті колеса. Внутрішній ущільнювальний виступ, щільно примикаючи до зовнішніх торців і бічних поверхонь лопатей, розділяє всмоктувальний і напірний патрубки, з'єднані з кільцевою порожниною.
Під час обертання колеса рідина захоплюється лопатями й водночас під впливом відцентрової сили закручується. Отже, у кільцевої порожнини насоса, що працює, утворюється своєрідне парне кільцеве вихровий рух, чому насос і називається вихровим.
Особливість роботи вихрового колеса полягає в тому, що одна й та сама частинка рідини, рухаючись гвинтовою траєкторією, на ділянці від входу в кільцеву порожнину до виходу з неї багаторазово потрапляє в міжлопатевий простір колеса, де щоразу отримує додаткове збільшення енергії, а отже, і напору. Завдяки цьому вихровий насос у змозі розвинути напір у 2-4 рази більший, ніж відцентровий насос за одного й того ж діаметра колеса й тих самих обертів. Це так само призводить до набагато менших габаритних розмірів і ваги вихрових насосів, порівнюючи з відцентровими.
Перевагою вихрових насосів є те, що вони мають самовсмоктувальну здатність (особливо насоси типу ВКС з повітряним ковпаком), що запобігає завиванню корпусу та всмоктувальній лінії насоса перекачуваною рідиною перед кожним пуском.
Недостатком вихрових насосів є порівняно невисокий ККД (18-40%) і швидке зносування їхніх деталей під час роботи на рідинах, що містять зважені тверді частинки.
Для перекачування легко застигальних рідин насосы виготовляють з обігріванням - виготовлення ВКО. Конструктивно це відбувається як додаткова нагрівна кришка, закріплена на зовнішній кришці корпусу, що утворює камеру обігріву. До нагрівної кришки під'єднується паропровід із тиском пари до 5 кГс/см2.
Для забезпечення самовсмоктування насосы виготовляються з повітряним ковпаком - виготовлення ВКС. Повітряний ковпак, приєднаний до напірного патрубка, має повітровідвід і завдяки ежекторному ефекту забезпечує самовсмоктувальні здібності насоса. У разі заповненого водою корпусу насос може забезпечити самовсмоктування 4 м вакуумометричної висоти.
Ущільнення вала насосів — подвійний м'який сальник або подвійне торцеве (2Г).
Насоси з м'яким сальником застосовуються для перекачування води, нейтральних і хімічно активних рідин із температурою від -15 до +85 °C. Насоси з торцевим ущільненням застосовуються для перекачування токсичних, горючих, легкозаймистих та вибухових рідин з температурой от -40 до +85 °C. Водночас насоси комплектуються електродвигунами у вибухозахищеному виконанні.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Гарантійний термін | 18 міс |
Матеріал корпусу | Чавун |
Встановлення насоса | Горизонтальна |
- Ціна: 11 000 ₴